Ayarlar

 Microsoft Outlook 2003 Mail Server Ayarları

Microsoft Outlook 2002 mail programınızı açarak aşağıda gösterilen sekmeleri takip ediniz.

 

Yeni hesap oluşturmak veya kurulu hesabınızda değişiklik yapmak için aşağıdaki seçeneklerinden yapmak istediğiniz işlem doğrultusunda Add (Ekle) veya View or change (Görüntüle veya Değiştir) seçiminizi yapıp Next (İleri) butonuna basarak bir sonraki aşamaya geçiniz.

 

Kurulu hesabınız var ise bu aşamada Change (Değiştir) butonuna basınız. Yeni bir hesap kurulumu için Next butonuna basılmış ise bir sonraki aşamayı göreceksiniz.

 

Change Değiştir butonuna basıldığında aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Aşağıdaki örnek resimde gördüğünüz gibi bilgilerinizi kontrol ediniz.

Bu aşamada bilgilerinizi kontrol edip More Settings (Diğer Ayarlar) butonuna basınız.

Yeni Hesap eklemek için de aşağıdaki resime göre bilgilerinizi yazıp More Settings (Diğer Ayarlar) butonuna basınız.

 

Bu aşamada Outgoing Server (Giden Sunucu) sekmesine basalım. Ayarlarınız aşağıda gördüğünüz gibi olmalıdır. Bir sonraki aşama için OK (Tamam) butonuna basınız.

 

Yeni eklediğiniz veya değişiklik yaptığınız hesabınızı Finish (Bitir) butonuna basarak tamamlayınız. Şimdi mail programınızın ana menüsünden POP3 mail hesaplarınıza gelen mesajları alabilir ve yeni mesajlar gönderebilirsiniz.

“İhlas Net A.Ş. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Standardı, TS 13080 / 5675788 Hizmet Yeterlilik Belgesi, ISO 10002:2004 Müşteri Şikayetleri Yönetimi ve ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası sahibidir.”