Ayarlar

 Android

Öncelikle cihazınızın Uygulamalar kısmından Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz. Hesaplar başlığının altında bulunan Hesap Ekle bölümüne giriş yapıyoruz. Karşımıza birden çok hazır ayarları tanımlı sosyal ağ hesap tanımlamaları çıkacaktır. Biz buradan E-Posta kısmına geçiş yapıyoruz. Açılan sayfada E-mail ve şifremizi ilgili kutucuklara yazıyoruz ve bekliyoruz. Sonrasında Manuel Kurulum butonuna tıklıyoruz.

 

Açılan sayfada sistem bize ” Ne tür bir hesap? ” diye bir soru soracak cihaz. Biz burada ” POP3 hesabı ” butonuna tıklayacağız.

 

Bu kısımda mail ayarlarımızı yazacağız. Pop3 portu 110 olacak şekilde mail hesabınızı ve şifrenizi yazınız sonrasında sayfanın en altında bulunan ileri butonuna basıyoruz.

 

Açılan sayfada yine mail sunucumuzun SMTP ayarlarını yapılandıracağız. Bağlantı noktası yani SMTP portu 26 olacak şekilde belirleyip ilgili alanları dolduruyoruz ve ileri tuşuna basıyoruz.

 

Bütün bu ayarları doğru yapılandırdığımız da son olarak bizden aşağıda belirtilen resimlerde ki gibi ayarlamalar yapmamızı isteyecektir cihaz bunları yapılandırınca mailimiz cihazımıza tanımlanmış olacaktır.

“İhlas Net A.Ş. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Standardı, TS 13080 / 5675788 Hizmet Yeterlilik Belgesi, ISO 10002:2004 Müşteri Şikayetleri Yönetimi ve ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası sahibidir.”